УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!

Дата: 16.08.2021 10:32

Фото без опису

Марківське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області повідомляє, що відповідно до звіту про результати дослідження № 001369 п.м./21 від 10.08.2021 р патологічного (біологічного) матеріалу Дніпропетровської регіональної держаної лабораторії ветеринарної медицини, встановлено діагноз на африканську чуму свиней від двох загиблих поросят, виявлених в особистому селянському господарстві в с. Журавське Старобільського району, Луганської області (Міловська селищна рада).

За рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старобільській районній державній адміністрації від 10.08.2021 р. № 10,  с. Журавське Старобільського району, Луганської області (Міловська селищна рада) визнано неблагополучним пунктом по АЧС.

Посилено ветеринарно – санітарні заходи відповідно до вимог діючої Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 р № 111 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 р за № 432/30300.

Щоб запобігти занесенню збудника АЧС в господарство, нагадуємо про необхідність безумовного дотримання наступних правил утримання свиней:

• Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати їх вигул та контакти з іншими тваринами;
  • Регулярно здійснювати обробку тварин проти комах і кліщів;
  • Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
  • При вході в приміщення де утримуються свині обладнати дезкилимки, які підтримуються в робочому стані;
  • Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;
  • Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
  • Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;
  • Утриматися від утримання свиней в приватному господарстві, якщо господар мисливець, або з якихось причин має постійний контакт з дикою фауною;
  • Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;
  • Ретельно і комплексно боротися з гризунами;
  • Проводити ідентифікацію і реєстрацію тварин у державних установах ветеринарної медицини;
  • Надавати свиней для щеплення ветеринарною службою проти класичної чуми свиней (проводиться безкоштовно).

При невластивій поведінці свиней, перших ознаках захворювання чи їх  загибелі,  необхідно терміново сповістити Марківське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області: вул. Миру, 46, смт Марківка, Старобільського району, Луганської області, тел.: 0646491758, 0646491733 або Міловську дільницю ветеринарної медицини Марківської районної державної лікарні ветеринарної медицини:  вул. Степна, 3, смт Мілове, Старобільський район, Луганська область, тел.: 0953103092.